Witamy | biznesoweinspiracje.ambas.org

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

Kobiety sukcesu z całego świata inspirują do działania w Polsce

Biznesowe-Inspiracje-890x430
21
Listopad
2017

Kobiety sukcesu z całego świata inspirują do działania w Polsce

Przedsiębiorcze Polki, kobiety sukcesu z ponad 20 krajów świata, przyjechały do Polski, by po raz pierwszy razem celebrować Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet oraz inspirować innych do podjęcia działań biznesowych.

Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet (womens-entrepreneurship-day-300x150 Women’s Entrepreneurship Day) to ruch społeczny zapoczątkowany w 2014 roku przez Wendy-Diamond Wendy Diamond, pomysłodawczynię i światowego Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet z Nowego Jorku. Stworzona przez Diamond inicjatywa to nie tylko jeden dzień w roku, który obchodzony jest corocznie 19 listopada, ale światowy ruch społeczny promujący przedsiębiorczość wśród pań, mający na celu wsparcie oraz wzmocnienie pozycji przedsiębiorczych kobiet.

W tym roku dwie ambasadorki przedsiębiorczości kobiet: Urszula-Cioleszynska Urszula Ciołeszyńska, Prezes Międzynarodowej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet (Polska) i Kinga Langley, Prezes premier-international-business-club-300x150 PREMIER International Business Club (Wielka Brytania/Stany Zjednoczone), połączyły siły i rozpoczęły wyjątkowy projekt wydania książki „BIZNESOWE INSPIRACJE Polek na świecie” oraz przygotowały cykl wydarzeń w Polsce mających podkreślić rolę pań w biznesie.


W ramach celebracji odbyło się Forum Przedsiębiorczości Kobiet w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie, podczas którego zaprezentowało się 20 Polek, kobiet sukcesu, które specjalnie na tę okazję przyjechały z najodleglejszych zakątków świata, m.in. z Indii, Chin, Japonii, Peru, Zambii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji, Danii czy Wielkiej Brytanii, by podzielić się swoimi doświadczeniami i zainspirować innych do działania w zakresie biznesowym. Polki, prowadzące swoje biznesy za granicą  są współautorkami książki „BIZNESOWE INSPIRACJE Polek na świecie”, której premiera odbyła się podczas Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet w Warszawie oraz w Nowym Jorku. 20 przedsiębiorczych pań podjęło się wyzwania i postanowiło przekazać innym swoje niespisane nigdzie dotąd doświadczenia, porady i wskazówki, dzięki którym znalazły się na szczycie swoich niegdyś dziewczęcych marzeń. Pomimo wielu przeciwności losu nie poddały się i udowodniły, że nawet w bardzo trudnych warunkach, w obcym kraju, często bez środków finansowych, można zrealizować swoje marzenia.

Swojego zachwytu nie kryła Wiceminister Rozwoju oraz Pełnomocnik rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw, Pani Angelika Możdżanowska, która otwierając Forum powiedziała – „Wasza niezwykła energia i opisane historie życiowe mogą być inspiracją dla wielu kobiet. To co robią Polki w kraju i na świecie oraz jak dzielą się doświadczeniem i wiedzą, może zmienić sposób myślenia kobiet, wspierających ich mężczyzn oraz całego pokolenia. Ta książka to prawdziwa biblia przedsiębiorczości, która powinna być obowiązkowym podręcznikiem na wszystkich kierunkach zarządzania”. Wiceminister Możdżanowska w swoim wystąpieniu inauguracyjnym mówiła też o Konstytucji Biznesu, która zawiera akty prawne ułatwiające  małym firmom prowadzenie działalności gospodarczej.

Biznesowe-Inspiracje4

Uczestniczki forum wielokrotnie podkreślały, że ich sukcesy były wynikiem głębokiej determinacji w dążeniu do celu. Podczas drogi na szczyt pojawia się wiele przeszkód i porażek, które jak podkreśliła sylwia-mokrysz-640x640 Sylwia Mokrysz z firmy mokate-300x150 MOKATE, można zawsze przekuć w sukces. – „Od szeregu lat moje osobiste doświadczenia upewniają mnie, że w biznesie kobiety mogłyby zdziałać o wiele więcej niż ma to miejsce obecnie. To przekonanie o wciąż niewykorzystanych szansach bardzo motywuje mnie do działania na rzecz innych. Uważam, że należy korzystać z każdej sposobności do zmiany tego stanu rzeczy, aby uruchomić ogromny potencjał, jakim dysponują panie” – dodała Mokrysz.

teresa-garvin-640x640 Teresa Garvin, która prowadzi swój biznes w Chicago, od dawna jest mentorką dla wielu kobiet z różnych krajów świata w tym również z Polski. –  „Mam ogromne doświadczenie w prowadzeniu biznesu w USA,  a więc również gotowe wzorce, które można i powinno się wprowadzać do Polski. Decydując się na wzięcie udziału w tym projekcie nagle wyobraziłam sobie, jak wiele kobiet będę mogła zainspirować. Ja przecież zaczynałam od zera w obcym kraju, bez języka. Skoro mnie się udało, to również inni też mogą osiągnąć sukces” – podkreślała przedsiębiorczyni ze Stanów.

Wśród ciekawego programu Forum z zakresu digital networkingu, komunikacji czy mediacji, znalazło się wystąpienie Anny Hejki na temat kryptowalut, jednej ze współautorek książki, będącej seryjną przedsiębiorczynią, która założyła 20 firm w USA, Europie i Azji. – „Moją misją jest natchnąć Polaków wiarą w siebie i dać im narzędzia do zdobycia świata. Wiele razy udało mi się osiągnąć cele, które wszystkim innym wydawały się nierealne” – motywowała anna-hejka-640x640 Anna Hejka.


Światowy Dzień Przedsiębiorczości Kobiet to również wspaniała okazja do uhonorowania kobiet biznesu, które odniosły sukces i są inspiracją dla innych. Organizatorzy przygotowali uroczystą Galę Przedsiębiorczości Kobiet w Hotelu Sofitel Victoria, w której udział wzięło ponad 500 gości ze świata biznesu, mediów, dyplomacji i nauki.

Podczas uroczystości 40 przedsiębiorczych Polek zostało nagrodzonych prestiżową statuetką Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet 2017 nadawaną wybitnym Polkom w kraju i za granicą, które odnoszą sukcesy biznesowe, ale poprzez swoje działania wspierają i inspirują innych do działania.

“Z satysfakcją obserwuję wzrost przedsiębiorczości wśród kobiet. Ambitne i odważne kobiety z optymizmem podejmują śmiałe wyzwania, by z sukcesem realizować swoje cele. Ważne jest, by mieć sprecyzowane plany i zawodowe marzenia oraz konsekwentnie je realizować. W biznesie należy liczyć się ze zmiennymi okolicznościami i warunkami, dlatego ważna jest ciągła analiza działań pozwalająca eliminować zagrożenia oraz efektywnie zarządzać. Własna firma to ogromna odpowiedzialność wymagająca rzetelności oraz profesjonalizmu. Mocno wierzę w polskie businesswoman i życzę im powodzenia.” – powiedziała nagrodzona anna-kolisz-640x640 Anna Kolisz, założycielka i współwłaścicielka rodzinnej firmy ankol-400x200 ANKOL.
Biznesowe-Inspiracje3


Kinga Langley i Urszula-Cioleszynska Urszula Ciołeszyńska, pomysłodawczynie i organizatorki Światowego Dnia Przedsiębiorczości Kobiet już przygotowują wydarzenia na rok 2018 i pracują nad kolejnymi wydaniami książki, które tym razem zostaną poświęcone kobietom sukcesu ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Premiera odbędzie się 19 listopada 2018 roku w Warszawie oraz w Nowym Jorku. Mając na uwadze niezmiernie ważny aspekt męski we wspieraniu kobiet w biznesie, jedna z publikacji planowanych w przyszłym roku poświęcona będzie przedsiębiorczym Polakom z całego świata, którzy odnieśli znaczące sukcesy w biznesie i chcą podzielić swą swoją wiedzą z innymi.