Witamy | biznesoweinspiracje.ambas.org

New to site?


Login

Lost password? (X)

Already have an account?


Signup

(X)

BUSINESS MAKEOVER – prezentacja

business-model-innovation-890x430
18
Listopad
2017

BUSINESS MAKEOVER – prezentacja

Prezentacja business-makeover-400x200 BUSINESS MAKEOVER została wygłoszona przez prof. dr Rimantas Gatuatis podczas Forum Przedsiębiorczości Kobiet 2017 w Warszawie, w dniu 17 listopada 2017 r. Prezentacja znajduje się również w książce “BIZNESOWE INSPIRACJE Polek na świecie” na stronach 306-307.


Skorzystaj z nowych narzędzi doskonalenia modeli
biznesowych BUSINESS MODEL INNOVATION

business-makeover-by-envision

Poznaj Angele Giuliano, wytrawną kobietę biznesu, właścicielkę swojej piątej już firmy. Angele współpracuje z ENVISION na platformie BusinessMakeover, która dociera do Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP) szukających inspiracji i wsparcia praktycznego na drodze do sukcesu.

Prowadzenie własnej działalności jest marzeniem wielu ludzi. To fantastyczny pomysł, ale może być także kłopotliwy i stresujący, a zadanie, które sobie wyznaczamy, pełne pułapek i niepewności. Chociaż wszystko pozornie wygląda dobrze, nagle może runąć. Nikt nie wie tego lepiej niż Angele Giuliano, właścicielka AcrossLimits na Malcie i przedstawicielka projektu ENVISION, który koncentruje się na pobudzaniu małych firm do przemyśleń i innowacji swoich modeli biznesowych.

Przeglądanie profilu LinkedIn Angele jest jak czytanie pamiętnika przodowniczki przedsiębiorczości. Prowadząc cztery nieudane biznesy na początku swojej przedsiębiorczości, Angele zdążyła poznać wyzwania i pułapki związane z posiadaniem własnej działalności. Jej piąta firma, AcrossLimits, od ponad 16 lat ma silną pozycję, co oznacza, że odrobiła swoje lekcje.

Aby pomóc innym uniknąć trudności, z którymi sama się zmagała, Angele połączyła siły z ENVISION w kwestii budowy platformy www.BusinessMakeover.eu. Jest to strona internetowa oferująca wiele darmowych i łatwych w obsłudze narzędzi, filmów instruktażowych oraz inspirujących studiów przypadków. Pomagają one firmom o różnych profilach i rozmiarach rozwijać się i osiągać coraz większe sukcesy. Angele wyjaśnia: „W Envision chodzi o to, aby Twoje przedsiębiorstwo przeszło metamorfozę. Jako właściciel firmy możesz przyjrzeć się swoim modelom biznesowym i przekonać się, co nie działa w ich przypadku, co powinieneś zmienić, co dostroić, a co poprowadzić w zupełnie innym kierunku. W skrócie: dokonać innowacji we własnej firmie”.

Angele jako przedsiębiorca działający już od 20 lat na rynku przekonała się, że czasami nie możemy ruszyć z miejsca. Mamy świetny pomysł, ale zatracamy się w nim. Możemy rozmawiać z konsultantami i płacić za kursy, ale ostatecznie musimy przekonać samych siebie, że jest to dobry pomysł. „Sama byłam w takim miejscu. Stworzyłam więc wraz z zespołem zestaw narzędzi, z których mogą korzystać przedsiębiorcy. Są bezpłatne i łatwe w obsłudze, zawierają przykłady, instrukcje krok po kroku oraz filmy pomagające właścicielom firm. To spora dawka inspiracji” – przekonuje Angele.

Jak na inicjatywę unijną przystało, jest to platforma przeznaczona dla wszystkich firm bez względu na lokalizację. Platforma funkcjonuje już w 7 językach, w tym w języku polskim. Chodzi o to, aby przedsiębiorca usiadł i zastanowił się nad swoją firmą i modelem biznesowym. „Aby biznes odniósł sukces, staraj się wypracować małe rzeczy” – radzi Angele. – „Stworzyliśmy odpowiednie narzędzia dla małych firm, takich jak masarnie, piekarnie, kawiarnie czy lodziarnie, które tworzą europejską gospodarkę”. Platforma jest przeznaczona również dla nowo powstających firm, które mają fantastyczny pomysł na biznes lub usługę, ale muszą stworzyć solidną oprawę biznesową, aby przekonać partnerów handlowych, rodziny i inwestorów o ich pomyśle w celu uzyskania wsparcia, potrzebnych środków i finansowania.

Wartości firmy są podstawą dobrego modelu biznesowego. Angele wyjaśnia, jak dobry model biznesowy może wpłynąć na wzrost. „Twój model biznesowy musi odzwierciedlać cele biznesowe. Celem niektórych osób jest wzbogacenie się, inni chcą działać na rzecz społeczeństwa, a jeszcze inni stawiają sobie za cel stworzenie nowego sektora lub branży. Dobry model biznesowy powinien zawsze sprzyjać rozwojowi”.

Angele postrzega platformę jako coś więcej niż tylko kolejne narzędzie. „Otrzymasz dostęp do nowych informacji i znajdziesz pomysły, które sprawią, że Twoja firma będzie lepiej odpowiadała na zmieniającą się sytuację na rynku lub pomoże Ci wyróżnić się i być silniejszą marką w stosunku do konkurencji. Każda firma może skorzystać z BusinessMakeover.eu”. Platforma jest bardzo spersonalizowana i odpowiada na pytania sektora MŚP. Wszystkie te pytania można znaleźć na stronie w sekcji „Chcę…”, która identyfikuje najczęstsze potrzeby biznesowe. Jej twórcy mają nadzieję, że wszyscy właściciele poczują, jak platforma do nich przemawia.

www.businessmakeover.eu
InnovateBusinessModels
@innovateBM
Businessmakeover.eu


angele-giuliano Znajdź swoją inspirację w biznesie!
Twoja firma może przejść prawdziwą przemianę już dziś!

Szukasz odpowiedzi na potrzeby Twojego biznesu? Sprawdź, jakie dylematy mieli inni przedsiębiorcy i uzyskaj pomoc potrzebną do osiągnięcia sukcesu. Zainspiruj się i przygotuj plan działania, aby Twoja firma zwiększyła swoją rentowność! Zajrzyj na: www.businessmakeover.eu.

Angele Giuliano jest doświadczonym przedsiębiorcą w dziedzinie technologii edukacyjnej (EdTech) i zdrowotnej (HealthTech). Aktualnie, po 20 latach działalności, Angele pomaga również innym jako anioł biznesu i mentor, a jednocześnie realizuje budowę lepszych rozwiązań technologicznych, które pomagają społeczeństwu. Jej marzeniem jest świat, w którym coraz więcej dziewcząt wkracza na technologiczną ścieżkę kariery. Angele jest bardzo aktywna na kilku forach i bierze aktywny udział w inicjatywach w Europie i na świecie, koncentrujących się na społeczno-kulturowej tożsamości płciowej i technologii. Więcej jej projektów znajdziesz na: www.acrosslimits.com, www.getismart.com i www.businessmakeover.eu.